W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rekordowa modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Lublinie

Rekordowa modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Lublinie
16.10.201513:55

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło największy w historii Lublina projekt modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej. Miasto ma ponad 150 km nowej i zmodernizowanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także odnowioną oczyszczalnię ścieków i stację wodociągową.

- To inwestycja, która bezpośrednio służy mieszkańcom naszego maista. Dzięki jej realizacji liczba mieszkańców korzystających z miejskiej sieci wodociagowo-kanalizacyjnej zwiększyła się do ponad 98%.Unowocześnienie systemu wodno-kanalizacyjnego minimalizuje ryzyko awarii i przerw w dostawach, co więcej - przyczynia się do poprawy stanu czystości wód powierzchniowych, w szczególności rzeki Bystrzycy, i ochrony zasobów wód podziemnych, istotnych jako źródła wody pitnej w Lublinie. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Dzięki środkom europejskim Lublin mógł wykonać ważny krok w zakresie porządkowania gospodarki wodno-ściekowej. W ramach projektu MPWiK wybudował ponad 60 km i zmoderniuzował niemal 40 km kanalizacji sanitarnej. Powstały także 4 km sieci wodociągowej, a 50 km zostało zmodernizowanych. Remont przeszła także oczyszczalnia ścieków „Hajdów” i stacja wodociągowa „Zemborzycka”.

Projekt „Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie” jest największym w histoii Lublina projektem unowocześniajacym system miejskich wodociągów i kanalizacji. Został zrealizowany za rekordową kwotę ponad 311 mln zł przy wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości blisko 150 mln zł.

Więcej infromacji o projekcie „Rozbudowa i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie"

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie