Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Relacja z Finału konkursu Eko zbiórka

21.12.201612:51

Dnia 15 grudnia o godz. 16 w Trybunale Koronnym (Rynek 14) w sali Trybunalskiej odbył się finał konkursu Eko zbiórka.

Na uroczystość wręczenia nagród zostało zaproszonych 40 mieszkańców Lublina, którzy w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada 2016 roku uzyskali największą ilość punktów za oddane butelki i puszki do automatów ustawionych w Centrach Handlowych E. Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej w Lublinie.

Dnia 15 grudnia finaliści walczyli o atrakcyjne nagrody (sprzęt elektroniczny i AGD ), których zakup został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach programu edukacji ekologicznej realizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Podczas gali uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu ochrony środowiska, a następnie po podliczeniu punktów za test oraz za oddane wcześniej buetlki PET i puszki wyłoniono laureatów konkursu.

Partnerem konkursu i fundatorem 3 głównych nagród jest E.Leclerc, który od początku wspiera akcję selektywnej zbiórki zużytych opakowań po napojach. E. Leclerc chętnie włącza się w inne proekologiczne inicjatywy organizowane przez Urząd Miasta Lublin np. cykliczne zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Ponadto E.Leclerc przy ulicy Zana prezentował wystawę, jaka została przygotowana przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, poświęconą sposobom zagospodarowania poszczególnych rodzajów odpadów, które wytwarzane są w gospodarstwach domowych.

baner_nowy_system_segregacji

baner_miejsca_dla_ciebie