Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Relacja z konferencji "Praca z azbestem – aspekty zdrowotne, prawne i środowiskowe"

21.12.201609:57

W dniu 22 listopada br. na Politechnice Lubelskiej odbyła się konferencja organizowana przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie wraz z Województwem Lubelskim oraz Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej pt. „Praca z azbestem – aspekty zdrowotne, prawne i środowiskowe”.

Konferencja miała na celu omówienie zagadnień związanych z zagrożeniami wywoływanymi przy pracy z azbestem oraz wymagań wynikających z przepisów bhp przy jego usuwaniu.

Konferencja przeznaczona była dla podmiotów oraz przedstawicieli urzędów i gmin zajmujących się problematyką usuwania wyrobów azbestowych.

Podczas spotkania poruszane były zagadnienia związane z usuwaniem azbestu, aspektami prawnymi i zdrowotnymi pracy z azbestem, nadzorem i kontrolą prac oraz finansowaniem usuwania azbestu.

Podczas konferencji prezentację przedstawiła Pani Marta Smal – Chudzik – dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin pt. „Doświadczenia miasta Lublin w realizacji Programu usuwaniu azbestu”, w której omówiła efekty realizacji programu na przestrzeni lat 2009 – 2016, wyniki inwentaryzacji oraz problemy pojawiające się podczas prac przy usuwaniu azbestu.

Swoje prezentacje wygłosili również przedstawiciele: Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie, Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Regionalnego Biura Projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej.

baner_nowy_system_segregacji

baner_miejsca_dla_ciebie