W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sadzimy bratki, czyli Lublin w wiosennej odsłonie

Sadzimy bratki, czyli Lublin w wiosennej odsłonie
24.03.202314:57

Od dwóch tygodni w Lublinie trwają prace porządkowe i zieleniarskie, dziś rozpoczęło się także sadzenie bratków na rabatach. To zwiastun coraz cieplejszych dni. Tej wiosny na miejskie zieleńce trafi 8700 bratków przeważnie w kolorach białym, żółtym, fioletowym, bordowym i niebieskim.

– Różnokolorowe bratki, symbol wiosny, od dziś zaczynają znów zdobić Lublin. Już tradycyjnie, te kwiaty pojawiają się jako pierwsze po zimie, gdyż dobrze sobie radzą w każdych warunkach pogodowych, są trwałe i bardzo efektowne – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Aktualnie na reprezentacyjnych placach w centrum miasta – Litewskim i o. Krąpca oraz w Ogrodzie Saskim zakończyła się wymiana obsady kwiatowej, pozostałe miejsca zostaną obsadzone do końca tygodnia. Bratki trafią także do sześciu wieżowych konstrukcji kwietnikowych na placu Łokietka oraz do Parku Bronowickiego. Kolejne, bardziej zróżnicowane nasadzenia roślin jednorocznych zaplanowano latem i późną jesienią.

Wymiana rozsady rozpoczęła się 24 marca.
 

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie