W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Spacer z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
23.03.202308:41

Wolontariusze i podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zapraszają mieszkańców na wspólny spacer ulicami Starego Miasta. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (26 marca) w godzinach 12.00-14.00.

– Spotkanie będzie okazją do poznania podopiecznych Schroniska, którzy bardzo chcą znaleźć prawdziwy dom. Wolontariusze i pracownicy ośrodka chętnie opowiedzą o zwierzętach oraz udzielą informacji o procedurze adopcyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych przyjęciem pod swój dach psa lub kota na wspólny spacer – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

To kolejna akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt. Ideą wydarzenia jest bliższe poznanie czworonogów z lubelskiego Schroniska. W niedzielę (26 marca) mieszkańcy Lublina na ulicach Starego Miasta będą mogli spotkać podopiecznych placówki w towarzystwie swoich opiekunów. Pracownicy i wolontariusze ośrodka przybliżą sylwetki konkretnych zwierząt, opowiedzą o tym, jak przebiega proces adopcyjny oraz udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa około 320 zwierząt, w tym 157 psów, 73 koty i 93 zwierzęta egzotyczne.
 

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie