W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Świąteczne choinki otrzymają nowe życie

Świąteczne choinki otrzymają nowe życie
13.01.202112:54

Mieszkańcy, którzy z okazji świąt zdecydowali się na zakup żywego drzewka w donicy, będą mogli dać mu drugie życie. W sytuacji, gdy nie ma możliwości zasadzenia choinki do gruntu, drzewko można przynieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej. Jak tylko pogoda pozwoli, rośliny zostaną posadzone przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni w przestrzeni miasta.

– W procesie powtórnego sadzenia choinek z donic do gruntu, niezwykle ważny jest proces hartowania. Drzewko, po tym jak przestanie być już świąteczną dekoracją mieszkania, należy przenieść do chłodniejszego pomieszczenia. Wystawione od razu na mróz, może ulec poważnemu uszkodzeniu. Niemniej są choinki, które z powrotem mogłyby wrócić do natury – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Żywe choinki w donicach można dostarczać do PSZOK do 8 lutego. Drzewka w doniczkach zostaną przyjęte, ale decyzję o tym, czy trafią do zasadzenia, podejmie pracownik Biura Miejskiego Architekta Zieleni po oględzinach i ocenie stanu, czy korzenie nie są zbyt uszkodzone. Największe szanse na przyjęcie będą miały też drzewka regularnie podlewane, przechowywane w mieszkaniach o dużej wilgotności powietrza i w niezbyt wysokiej temperaturze.

Drzewka w doniczkach są przyjmowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej 6, w dni robocze: poniedziałek – środa w godz. 10.00-14.00, czwartek – piątek w godz. 14.00-18.00.

Przypominamy, że odbiór pozostałych poświątecznych choinek z terenu nieruchomości zamieszkałych realizowany jest zgodnie z zasadami odbioru odpadów wielkogabarytowych w formie tzw. wystawki.

Więcej informacji, co zrobić z choinką po świętach na profilu Miasta Lublin.

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom