W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W Lublinie pojawią się nowe domki dla kotów wolno żyjących

W Lublinie pojawią się nowe domki dla kotów wolno żyjących
07.10.202212:07

W najbliższych tygodniach na terenie Lublina pojawią się nowe domki dla kotów wolno żyjących. Miasto zakupiło dodatkowe 22 schronienia, by pomóc zwierzętom przetrwać zimowy czas.

– Wolno żyjące koty także zasługują na opiekę i troskę. Odgrywają one istotną rolę w miejskim ekosystemie, są naszymi sprzymierzeńcami w walce z gryzoniami. Okres zimy jest dla nich najtrudniejszy, dlatego Miasto zakupiło dla nich kolejne schronienia, które trafią do administratorów nieruchomości. Natomiast zarządców osiedli, którzy nie zgłosili zapotrzebowania na domki, zachęcamy do uchylenia okienka w piwnicy, aby zwierzęta mogły się tam ukryć przed chłodem. Wystarczy postawić w środku tekturowe pudło i wyścielić je np. kocem – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

22 drewniane kocie domki w październiku pojawią się na terenie lubelskich osiedli mieszkaniowych. Schronienia posiadają ocieplone ścianki oraz uchylny dach, który ułatwi utrzymanie czystości wewnątrz. Każdy z domków przeznaczony jest dla 6 kotów. Zakup sfinansowano w ramach projektu VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Lublin przyjazny zwierzętom”, zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przez administratorów osiedli zapotrzebowaniem. Schronienia pojawią się na terenach zarządzanych przez: Lubelską Spółdzielnię Mieszkaniową, Spółdzielnię Mieszkaniową Czuby – Administrację Osiedla „Ruta”, Spółdzielnię Mieszkaniową Spółdzielca, Spółdzielnię Budowlano-Mieszkanową Spółdom, Osiedlowy Zarząd Budynków „Tatary” Sp. z o.o., „AD-BUD” Sp. z o.o - Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami, Pracowniczą Spółdzielnię Mieszkaniową KOLEJARZ, P.W. KONKRET Zarządzanie Nieruchomościami oraz Zarząd Nieruchomości Wspólnota Mieszkaniowa Górna 4.

Według szacunków na terenie Lublina żyje około 2 tys. kotów wolno żyjących. Znajdują się one pod opieką społecznych opiekunów, którzy zajmują się ich dokarmianiem oraz pomagają w akcji sterylizacji tych zwierząt, dowożąc je do wybranych gabinetów weterynaryjnych.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie