W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy na spektakl ekologiczny „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu”

Zapraszamy na spektakl ekologiczny „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu”
14.10.202111:20

Serdecznie zapraszamy na spektakl ekologiczny online  „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu” zrealizowany w ramach Publicznych Kampanii Edukacyjnych przez Eko Cykl Organizację Odzysku Opakowań S.A.

Przedstawienie porusza problem smogu, spalania odpadów w przydomowych piecach, oraz zagrożeń dla naszego zdrowia wynikających z zanieczyszczenia powietrza.

Spektakl jest inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, a dziewczynka z zapałkami jest symbolem planety, której los wciąż dla wielu mieszkańców jest obojętny. Narratorem widowiska jest Maciej Orłoś. Utwory do spektaklu przygotował kompozytor i autor tekstów Janek Traczyk. Za choreografię taneczną odpowiada Bartłomiej Zaniewicz- tancerz, trener, instruktor tańca, choreograf, akrobata powietrzny, aktor i artysta teatralny, kaskader. W roli kostiumografa solistka Cirque du Soleil w Las Vegas – Natalia Dylczyk.

Celem spektaklu jest zwiększenie świadomości ekologicznej, zwrócenie uwagi na zdrowotne i środowiskowe zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia powietrza, osiągnięcie bardziej odpowiedzialnych postaw w zakresie postępowania z odpadami oraz rozwijanie umiejętności selektywnego zbierania odpadów. Wydarzenie ma również na celu wparcie nauczycieli, obchodzących dziś swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej.

Przedstawienie emitowane będzie 14 października 2021 roku o godzinach 12:00 oraz 19:00 na knale YouTube Eko Cykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A. oraz profilu społecznościowym Organizacji na Facebooku.

Spektakl objęty został Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom