W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zasady odbioru odpadów od sierpnia 2021 r.

Zasady odbioru odpadów od sierpnia 2021 r.
02.08.202112:05

Poniżej znajdują się informacje na temat zasad odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta Lublin od sierpnia 2021 roku.

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego w sektorach I, II i V wykonawcą usługi odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych do 30 czerwca 2024 roku będzie KOM-EKO S.A.

Mając na uwadze, że postępowanie przetargowe nie zostało jeszcze rozstrzygnięte w sektorach III, IV i VII usługi będą realizowane w ramach zamówienia udzielonego z wolnej ręki przez firmy: KOMA Lublin Sp. z o.o. (sektor IV) i PreZero Recycling Wschód Sp. z o.o. (sektor III i VII) do 30 września br.

Natomiast, w związku z tym, że w postępowaniu przetargowym nie wpłynęła żadna oferta dotycząca sektora VI, postępowanie będzie ogłoszone ponownie. Obecnie usługi będą tam realizowane w ramach umowy zawartej w trybie zamówienia z wolnej ręki z firmą KOM-EKO S.A. do 31 grudnia br.

Terminy świadczenia usług w poszczególnych sektorach:

KOM-EKO S.A.

  • sektor I (Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice) – do 30 czerwca 2024
  • sektor II (Kalinowszczyzna, Tatary, Hajów-Zadębie, Ponikwoda) – do 30 czerwca 2024
  • sektor V (Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy) – do 30 czerwca 2024
  • sektor VI (Konstantynów, Sławinek, Szerokie, Rury) – do 31 grudnia 2021

PreZero Recycling Wschód Sp. z o. o. (wcześniejsza nazwa SUEZ Wschód Sp. z o. o.)

  • sektor III (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin) – do 30 września 2021
  • sektor VII (Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce) – do 30 września 2021

KOMA Lublin Sp. z o. o.

  • sektor IV (Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią) – do 30 września 2021

Nowe harmonogramy obowiązujące od 1 sierpnia br. dostępne są na stronach internetowych firm obsługujących dane dzielnice. Mieszkańcy sektorów obsługiwanych przez firmę KOM-EKO S.A. znaleźć je mogą na stronie internetowej: https://www.kom-eko.pl/dla-mieszkancow/harmonogram-wywozu-odpadow. Harmonogramy dostarczane są mieszkańcom również w wersji papierowej. Firma KOMA Lublin Sp. z o.o. udostępnia harmonogram na stronie https://koma.net.pl/harmonogram/lublin-sektor-iv-od-01-08-2021/, a PreZero pod adresami dla Sektor III Sektor VII.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom