W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
03.12.202110:58

Jak co roku, 6 grudnia, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Zoomikołajki. Wydarzenie po raz kolejny będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków w atmosferze zbliżających się Świąt.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych adopcją czworonogów na kolejny dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Zoomikołajki stały się już tradycją i w tym roku także zachęcamy do odwiedzenia podopiecznych Schroniska. Jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z informacjami o adopcji zwierząt, ich pielęgnacji oraz profilaktyce – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in. prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala zatytułowaną „Zwierzęta mówią nie tylko w Wigilię”, wspólne ubieranie choinki oraz kolędowanie. Ponadto w ramach spotkania zaplanowano także konkursy i zabawy dla dzieci.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku przebywa około 400 zwierząt – psów, kotów oraz zwierząt egzotycznych. Każdy kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. Własne legowisko lub drapak pomogą pupilom poczuć się dobrze w nowym otoczeniu. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów miskę na wodę, miskę na karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Zoomikołajki odbędą się w poniedziałek (6 grudnia) o godz. 12.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom