W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
02.12.202214:35

Tradycyjnie, 6 grudnia Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Zoomikołajki. Wydarzenie po raz kolejny będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków w atmosferze zbliżających się Świąt.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina do uczestnictwa w tegorocznych Zoomikołajkach. Kontakt z człowiekiem będzie dla podopiecznych Schroniska najwspanialszym mikołajkowym prezentem. Jak zawsze podczas spotkania, osoby zainteresowane adopcją czworonogów będą mogły zapoznać się z informacjami o całej procedurze adopcji, a także pielęgnacji czy profilaktyce zdrowotnej zwierząt – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach dnia otwartego będzie adopcja psów i kotów. W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in. prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala na temat odpowiedzialnej adopcji, warsztaty zdobienia pierników oraz wspólne kolędowanie. Zaplanowano także konkursy i zabawy dla dzieci. Dodatkowo pracownicy i wolontariusze Schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami oraz przybliżą sylwetki konkretnych podopiecznych placówki.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 356 zwierząt, w tym 148 psów, 107 kotów i 101 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek dla psów przewidziano obrożę, smycz i matę węchową, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawkę.

Zoomikołajki odbędą się we wtorek (6 grudnia) o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

ekoLublin logo

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Akcja Moje Miasto to też Twój dom