W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna to przede wszystkim kształtowanie odpowiednich postaw obywateli wobec poszanowania środowiska naturalnego, upowszechnienie wiedzy o przyrodzie oraz nauczanie prawidłowych nawyków kultury ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Dlatego Miasto Lublin ma do zaoferowania szereg działań edukacyjnych zwiększających świadomość ekologiczną wszystkich jego mieszkańców. W ramach edukacji ekologicznej prowadzone są kampanie informacyjne, happeningi, konkursy. Podczas organizacji festynów spotykamy się bezpośrednio z mieszkańcami, a dzięki obecności w social mediach jesteśmy w stanie dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie