Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ekopiknik

XII Ekopiknik Rodzinny 2017 za nami

Po raz kolejny mieszkańcy Lublina skorzystali z atrakcji przygotowanych przez Wydział Ochrony Środowiska oraz licznych Partnerów podczas XII edycji Ekopikniku Rodzinnego. Miejsce wydarzenia nie było przypadkowe, to przyjazny wypoczynkowi na świeżym powietrzu Ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

W tym roku dopisali nie tylko Lublinianie ale i pogoda, która umożliwiła realizację wszystkich zaplanowanych działań. A było ich wiele: rodzinna gra miejska, warsztaty ekologiczne,  kino rowerowe (uruchamiane siłą mięśni widzów), liczne warsztaty ekologiczne i konkursy. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Partnerów, na których przygotowano ciekawe ekspozycje, prowadzono zabawy ekologiczne, rozdawano upominki i materiały edukacyjne. Na piknikowej scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli i szkół, które przygotowały przedstawienia o treściach ekologicznych. Najmłodsi uczestnicy Ekopikniku chętnie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska w ekologicznej strefie zabaw i brali udział w licznych konkursach. Podczas towarzyszącej Ekopiknikowi akcji "Sadzonki za oponki" udało się zebrać 256 opon samochodowych. Uczestnicy akcji otrzymali sadzonki roślin balkonowych, których zakup dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dziękujemy wszystkim którzy zechcieli spędzić z nami niedzielne popołudnie, a w szczególności Partnerom, za poświęcony czas, zaangażowanie i wspólną zabawę.  

Loga partnerów Ekopikniku Rodzinnego 2017

baner_nowy_system_segregacji

Baner_azbest

baner_miejsca_dla_ciebie