W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Posprzątajmy Lublin na wiosnę

Edycja 2019

Już po raz kolejny serdecznie zapraszamy uczniów szkół i przedszkoli wraz z nauczycielami do włączenia się w akcję "Posprzątajmy Lublin na wiosnę", organizowaną przez Urząd Miasta Lublin.

To wydarzenie pozwala na diagnozę stanu czystości naszego miasta. Cieszy nas fakt, iż z każdym rokiem mniej odpadów uczestnicy akcji zbierają z lubelskich trawników, jednak nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta mają poczucie odpowiedzialności za jego wygląd i czystość. Dlatego zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby opuścili mury szkolne i spojrzeli na nasze osiedla i ocenili czy szanujemy jako mieszkańcy wspólną przestrzeń. Jeśli podczas spacerów zostaną znalezione odpady trafią one do worków, a firmy wywozowe zajmą się ich odbiorem i zagospodarowaniem.

Termin tegorocznej edycji wyznaczony został na dni 25 i 26 kwietnia 2019 r., w godz. 8.00-15.00

Kartę zgłoszeniową (do pobrania poniżej), należy dostarczyć do dnia 29.03.2019 roku pocztą tradycyjną lub bezpośrednio do Wydziału Ochrony Środowiska ul. Zana 38, pok.117 lub do dowolnego Biura Obsługi Mieszkańców na terenie Lublina.

Wszyscy uczestnicy akcji zostaną wyposażeni w rękawice i worki, które będzie można odbierać od dnia 16 kwietnia w godz. 7.30-15.30, w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, przy ul. Tomasza Zana 38 w pok. 12. Odbiór zebranych odpadów zapewnia Urząd Miasta Lublin.

W przypadku zmiany obszaru objętego sprzątaniem, miejsca złożenia worków na śmieci lub innych danych z karty zgłoszenia prosimy niezwłocznie informować Wydział Ochrony Środowiska nr tel. (81) 466 26 41.

logo ekolublin