W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Sadzonki za oponki

Podsumowanie akcji „Sadzonki za oponki” 2017

Akcja "Sadzonki za oponki" odbyła się 4 czerwca 2017 roku podczas XII Ekopikniku Rodzinnego w Ośrodku "Słoneczny Wrotków" nad Zalewem Zemborzyckim. Jest to cykliczna akcja w ramach której Urząd Miasta Lublin nieodpłatnie odbiera zużyte opony samochodowe od mieszkańców Lublina.

Uczestnicy akcji w zamian za oddane opony samochodowe otrzymują sadzonki roślin ozdobnych. Udział w akcji każdego roku bierze wielu mieszkańców Lublina. Podczas akcji w roku 2017 zebrano 256 opon za które w ramach podziękowań przekazano mieszkańcom 600 sadzonek roślin ozdobnych. Łącznie od początku trwania akcji zebrano ponad 4 000 opon. Wszystkich, którzy posiadają zużyte opony w swoich piwnicach, garażach oraz innych miejscach zapraszamy do udziału w akcji w przyszłych latach.

logo ekolublin