W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Automaty do zbiórki butelek PET i puszek

W grudniu 2012 roku Urząd Miasta Lublin zakupił dwa automaty służące do zbiórki zużytych opakowań plastikowych PET i puszek aluminiowych po napojach. Akcja zbiórki zużytych opakowań ma zmniejszyć ilość odpadów, które trafiają na składowisko. Automaty znajdują się u wejść do centrów handlowych E.Leclerc, znajdują się u wejść do centrów handlowych E.Leclerc, w miejscach łatwo dostępnych, o dużym natężeniu ruchu pieszego, gdzie każdy może wrzucić zgromadzone opakowania, wspierając w ten sposób lokalny recykling.

Każdy mieszkaniec Lublina, który zechce przyczynić się do tego, aby mniejsza ilość odpadów trafiała na składowisko może skorzystać z okazji i wrzucić plastikowe lub aluminiowe opakowanie po napojach do jednego z automatów. Dzięki zaawansowanej technologii automaty zidentyfikują opakowanie po kształcie i kodzie kreskowym. Opakowania po środkach chemicznych czy kosmetykach nie zostaną przyjęte, a próba „oszukania automatu” powoduje uruchomienie alarmu.
Zasada funkcjonowania automatu jest prosta: należy oddać plastikową butelkę (PET) lub puszkę po napoju, a na zakończenie tej operacji nacisnąć guzik, który da sygnał o zakończeniu procesu. W podziękowaniu wydany zostanie paragon, który należy zachować i wykorzystać w biurze obsługi klienta E.Leclerc. Przy oddawaniu większej liści opakowań, guzik należy nacisnąć po włożeniu ostatniego opakowania, a na paragonie zostanie wydrukowana informacja o ilości i rodzaju przekazanych odpadów.
 

Organizator akcji:
Partnerzy akcji:

logo ekolublin