W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF EKO PLENERY w dzielnicach

W 2018 roku Wydział Ochrony Środowiska rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami pod nazwą EKO PLENER. Plenerowe spotkania w dzielnicach naszego miasta będą realizowane przez przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin w okresie od maja do września 2018 roku. Gościć będziemy w 7 dzielnicach, które w wymaganym terminie zgłosiły się do udziału w tym przedsięwzięciu.

Spotkania te będą miały charakter informacyjno – edukacyjny, a ich celem będzie promocja prawidłowych zachowań względem środowiska naturalnego, głównie z zakresu ochrony powietrza, segregacji odpadów oraz sprzątania psich nieczystości. Spotkania w dzielnicach miasta dadzą szansę na dotarcie z przekazem bezpośrednio do mieszkańców we wszystkich grupach wiekowych.

Podczas EKO PLENERÓW dla najmłodszych uczestników przewidziane są gry i konkursy w ekologicznej strefie zabaw.

Wykaz dzielnic, na terenie których zorganizowany zostanie EKO PLENER:

  • Czechów Południowy 12 maja 2018 - ul. Smyczkowa 3 , teren przed wejściem do Sp nr 5
  • Węglin Południowy -  27 maja 2018 - boisko Roztocze – SP. 50
  • Węglin Północny - 9 czerwca 2018 - ul. Paśnikowskiego 6 teren koło Szkoły
  • Ponikwoda - 10 czerwca 2018 - boisko sportowe Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 Al. Spółdzielczości Pracy 65
  • Kalinowszczyzna - 7 lipiec 2018 - Stadion ulica Lwowska (rondo gen. Berbeckiego)
  • Bronowice - 18 sierpnia 2018 - ul. Plagego i Laśkiewicza 9
  • Kośminek - 8 września 2018 - Plac Zabaw przy ul. Skrzynickiej

Radom Dzielnic dziękujemy za zainteresowanie tematem i chęć współdziałania na rzecz poprawy świadomości ekologicznej mieszkańców Lublina. Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe i kadrowe na ten rok przewidziano 7 takich spotkań. Jeśli inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem przez uczestników możliwe ze zostanie wpisana na stałe do harmonogramu działań proekologicznych na lata następne.

Czechów Południowy 12 maja 2018 - ul. Smyczkowa 3 , teren przed wejściem do Sp nr 5

logo ekolublin