W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
STOP szczurom!

Szczury to zjawisko charakterystyczne dla dużych miast i wiąże się bezpośrednio z odpadami, które są gromadzone w niewłaściwy sposób i stanowią zachętę dla gryzoni. To w jaki sposób zabezpieczamy wiaty śmietnikowe, pojemniki na odpady, czy utrzymujemy czystość na nieruchomościach wpływa na liczebność populacji szczurów.

Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin właściciele nieruchomości przeprowadzają deratyzację miejsc oraz pomieszczeń nieruchomości, w szczególności takich, jak: węzły ciepłownicze i przyłącza, korytarze, inne pomieszczenia piwniczne, zsypy i komory zsypowe, osłony śmietnikowe, pomieszczenia produkcyjne, magazyny. Trutkę należy wykładać dwukrotnie w ciągu roku: I termin marzec - kwiecień, II termin wrzesień - październik oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia populacji gryzoni na terenie nieruchomości, w ilości i według instrukcji stosowania danego preparatu.

W celu zwiększenia świadomości mieszkańców Lublina w zakresie naszego wpływu na liczebność populacji szczurów i budowania właściwych nawyków, sprzyjających poprawie stanu czystości na osiedlach opracowano plakat i tabliczkę na altanę śmietnikową. Są one dostępne do pobrania poniżej. Zachęcamy administratorów i zarządców nieruchomości do skorzystania z tych materiałów, ich druku i dystrybucji na podległych nieruchomościach.

Do pobrania

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie