W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Współpraca z NGO

Każdego roku Wydział Ochrony Środowiska podejmuje współpracę z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Podmioty te mogą brać corocznie udział w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie ekologii, dziedzictwa przyrodniczego i ochrony zwierząt. Współpraca Wydziału z organizacjami pozarządowymi odbywa się na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. 2003 Nr 96 poz. 873).

W 2018 roku Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin współpracuje z trzema organizacjami pozarządowymi: z Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt "Ex Lege", z Fundacją "Szpilka" oraz z Lubelskim Towarzystwem Ornitologicznym, których oferty zostały wybrane przez komisję konkursową w otwartym konkursie ofert, ponadto wsparto Fundację "Szpilka" oraz Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w ramach małych grantów.

logo ekolublin