W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Ochrona zwierząt

Lublin jest domem dla wielu zwierząt, nie tylko tych które widujemy w towarzystw swoich właścicieli w parkach czy na osiedlach. Jest też duża grupa zwierząt, które stale przebywają w domach - są to koty właścicielskie oraz zwierzęta terrarystyczne i egzotyczne.

Oprócz zwierząt właścicielskich na terenie naszego miasta egzystuje duża liczba kotów wolno żyjących, spełniających ważne zadanie w ograniczaniu ilości gryzoni. Wobec tych zwierząt należy zachować dystans, bo choć niektóre z nich wyglądają na łagodne kociaki - mogą w kontakcie z człowiekiem zachować się agresywnie. W mieście żyją zwierzęta dzikie, kojarzone z terenami parkowymi (wiewiórki, dzikie ptaki, nietoperze, gady i płazy) lub migrujący do miasta rdzenni mieszkańcy lasów (lisy, sarny, jelenie, dziki, jenoty).

Pamiętajmy - wszystkim zwierzętom, bez względu na ich pochodzenie, należy się ze strony człowieka szacunek, opieka i ochrona. Mahatma Gandhi - jeden z największych w historii ludzkości bojowników o prawa ludzi - powiedział, że „stopień rozwoju cywilizacji wyraża się stosunkiem człowieka do zwierząt”. Dbajmy o nie!

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie