W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dzikie zwierzęta w mieście

Coraz częściej mieszkańcy Lublina mogą stanąć twarzą w twarz ze zwierzętami dzikimi zamieszkującymi głównie lasy i tereny poza miejskie. Na skutek rozbudowy naszego miasta, modernizacji dróg oraz łatwego dostępu do pożywienia, dzikie zwierzęta coraz liczniej odwiedzają Lublin, a niektóre z nich znajdują tu dogodne warunki do zamieszkania np. lisy, które korzystają z resztek pożywienia, pozostawionego w niezabezpieczonych koszach na odpady.

Warto wiedzieć, że liczną grupę dzikich zwierząt stanowią również koty wolno żyjące. Spotkać je można na każdym osiedlu. W dni słoneczne wylegują się na trawnikach natomiast przed zimnem i deszczem szukają schronienia w piwnicach, wiatach śmietnikowych lub klatkach schodowych. Warto pamiętać, iż koty te są naszymi sprzymierzeńcami w walce z gryzoniami. 

logo ekolublin