W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mam psa

Posiadacze psów często sądzą, że ich jedynym obowiązkiem w stosunku do czworonożnych towarzyszy jest zapewnienie pożywienia oraz schronienia przez deszczem czy mrozem. Opieka często ogranicza się do napełnienia miski i wyprowadzenia psa na spacer. Zdarza się, że nawet te podstawowe warunki nie są spełniane należycie.


Decydując się na psa należy pamiętać o odpowiedzialności jaką bierzemy za zwierzaka, o jego potrzebach żywieniowych, pielęgnacyjnych i towarzyskich, gdyż właśnie pies w szczególności potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem, naszej obecności, wspólnej zabawy i pieszczot. Musimy jednak pamiętać, że opieka nad zwierzętami nie polega tylko na ich głaskaniu, ale również przestrzeganiu przepisów prawa, które stworzono aby zwierzętom nie działa się krzywda, a ich obecność była powszechnie akceptowana nawet przez osoby, nie będące miłośnikami zwierząt.

logo ekolublin