W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mam zwierzę egzotyczne

Zwierzęta egzotyczne, np. węże, jaszczurki czy papugi coraz częściej stają się towarzyszami naszego życia. Wzbudzają w nas podziw, respekt, intrygują swoją oryginalnością. Decydując się na takie zwierzę musimy pamiętać, że niektóre z gatunków zagrożone są wyginięciem i podlegają ograniczeniom w handlu na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej i przepisów Prawa Unii Europejskiej (CITES).

Jeżeli posiadasz albo planujesz wejść w posiadanie zwierzęcia, które jest umieszczone w wykazie dostępnym na stronie: http://checklist.cites.org/#/en, a do chwili obecnej nie zarejestrowałeś go w rejestrze prowadzonym przez Prezydenta Miasta Lublin bezzwłocznie to zrób.

Każdy posiadacz zwierzęcia egzotycznego (płaza, gada, ptaka lub ssaka) ma obowiązek zgłosić wejście w jego posiadanie, jak również jego utratę lub zgon.

Pamiętaj, że masz obowiązek zabezpieczyć klatki, terraria itp., by Twoje zwierzę nie wydostało się na zewnątrz i nie narażało siebie i ludzi na niebezpieczeństwo, czy stres.

Wniosek o wpis do rejestru zwierząt należących do gatunków podlegających ograniczeniom na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej i przepisów Prawa Unii Europejskiej jest dostępny na stronie Urzędu Miasta Lublin w zakładce Jak załatwić sprawę w urzędzie - Wydział Ochrony Środowiska - Pozostałe WOŚ.

logo ekolublin