W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mam zwierzę gospodarskie

Czworonożnymi mieszkańcami naszego miasta są nie tylko psy i koty, ale również zwierzęta gospodarskie. Mimo że nie są widoczne na co dzień, gdyż w centrum Lublina i na osiedlach z wielorodzinną zabudową nie można ich utrzymywać, to na obrzeżach i peryferiach miasta są one nie rzadko spotkane. Poniżej przedstawiono mapkę wydzielającą obszar miasta, na którym jest bezwzględny zakaz utrzymywania zwierząt gospodarskich.

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin na działkach zabudowanych budynkami jednorodzinnymi wolno stojącymi można utrzymywać następujące zwierzęta gospodarskie, jednak w ograniczonych ilościach:

  • drób – 20 szt.,
  • króliki i szynszyle – 20 szt.,
  • pnie/ule pszczele – 5 szt.

Pamiętaj, że będąc właścicielem zwierząt gospodarskich spoczywają na Tobie poniższe obowiązki:

  • prowadzenie hodowli zwierząt nie może być uciążliwe dla Twoich sąsiadów, a także nie może powodować zanieczyszczeń gleby i wody,
  • wybiegi muszą być odpowiednio zabezpieczone, by żadne zwierzę nie wychodziło na zewnątrz Twojej nieruchomości,
  • z terenów do wspólnego użytku należy sprzątać po zwierzętach, nie zapominając o pozostałościach karmy i ściółki.

Dodatkowo posiadacz pszczelich uli powinien umieścić ule co najmniej 10 m od pasa drogowego drogi publicznej, budynków mieszkalnych i inwentarskich (dopuszczalne są odległości 3-10 m w przypadku, gdy wylot z ula znajduje się przy przeszkodzie o wysokości 3 m – spowoduje to, że owady będą szybko się wznosić).

logo ekolublin