W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nietoperz – niespodziewany gość w naszym domu

Nietoperz – niespodziewany gość w naszym domu

Co zrobić gdy nietoperz wleci do naszego mieszkania?

Po zmroku najlepiej wyłączyć światło w mieszkaniu i otworzyć okno. Nietoperz powinien samodzielnie znaleźć wyjście i wylecieć. Jeżeli jednak usiądzie na jakimś meblu, ścianie lub zasłonie – trzeba ostrożnie umieścić go w pudełku, ale tak, aby nie dotknąć go gołymi rękami. Najprostszym sposobem jest przykrycie nietoperza pudełkiem i wsunięcie pod niego kawałka tektury tak, aby nietoperz znalazł się w środku. Następnie należy przetrzymać nietoperza do wieczora, wynieść na zewnątrz, położyć pudełko na jakimś murku lub grubej gałęzi i otworzyć. Nie wolno wypuszczać nietoperza przed zachodem słońca, gdyż jego oczy nie są przyzwyczajone do tak dużej ilości światła.

Jeśli nietoperz samodzielnie nie opuści mieszkania czy strychu – należy jego obecność zgłosić do Straży Miejskiej Miasta Lublin, pod numerami telefonów: 986 lub 81 466 50 20.

Pamiętajmy:

  • nietoperze to dzikie zwierzęta – nie należy ich dotykać,
  • wszystkie gatunki nietoperzy występujące w Polsce podlegają ścisłej ochronie!

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie