W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

 

Adres: 20-234 Lublin, ul. Metalurgiczna 5
Numery telefonów: 81 466 26 42 oraz 500 091 208
Strona internetowa: www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Gmina Lublin jest właścicielem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Znajdują w nim schronienie i profesjonalną opiekę zwierzęta, które z różnych przyczyn stały się bezdomne – psy, koty, ptaki, gady i inne zwierzęta egzotyczne.

Pracownicy i wolontariusze Schroniska dbają o kondycję fizyczną i psychiczną swoich podopiecznych. Zwierzęta przechodzą zabiegi pielęgnacyjne, są szczepione przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym, likwidowane są u nich pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne. Zwierzęta chore mają zapewnioną profesjonalną opiekę lekarzy weterynarii.

W Lubelskim Schronisku funkcjonuje egzotarium i jest to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Pełni ono funkcję ośrodka tymczasowego przetrzymywania zwierząt egzotycznych i terrarystycznych, do momentu adopcji przez nowego właściciela lub przekazania do innych jednostek.

Wszystkie osoby, zainteresowane adopcją zwierzaka lub te, które chciałyby tylko odwiedzić Schronisko mogą to zrobić w godzinach jego otwarcia.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie jest czynne:

w dni powszednie – w godzinach 10.00 – 19.00

w soboty i niedziele – w godzinach 10.00 – 15.00

Za przygotowanie podopiecznych do adopcji i ich socjalizację odpowiada zoopsycholog. Wszystkie przebywające w schronisku psy mają wszczepiane elektroniczne identyfikatory – czipy, które pozwalają na ich szybką i jednoznaczną identyfikację. Ponadto w ramach realizowanego w mieście "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt" psy i koty trafiające do Schroniska poddawane są zabiegowi sterylizacji. 

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie realizowane są zajęcia edukacyjne oraz Dni Otwarte. Zainteresowane szkoły i przedszkola mogą zgłaszać chęć udziału w zajęciach edukacyjnych bezpośrednio w biurze Schroniska.

Poza godzinami pracy biura, kontakt ze Schroniskiem możliwy jest pod numerem telefonu 500 091 208. W przypadku interwencji można również dzwonić do Straży Miejskiej Miasta Lublin – tel. 986 lub 81 466 50 20.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej i wirtualne zapoznanie się z podopiecznymi Schroniska oraz galerią zdjęć ilustrującą jego pracę: www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie