W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Powietrze w mieście

Przejrzyste i świeże powietrze, czysta atmosfera i brak dymu wpływają na atrakcyjność miasta, ale przede wszystkim na jakość życia i zdrowia mieszkańców. Problem jakości powietrza dotyczy każdego z nas, jednak nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę z tego w jaki sposób można zmniejszać emisję zanieczyszczeń do powietrza.

Gmina Lublin w trosce o lepszą jakość powietrza działa szeroko na polu edukacyjnym. Bardzo ważne jest kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw współodpowiedzialności za stan środowiska. Realizowana w 2014 r. kampania edukacyjna dotycząca niskiej emisji zanieczyszczeń dotarła do bardzo dużego grona mieszkańców Lublina, a także innych miast Polski. Oprócz działań edukacyjnych prowadzona jest realna pomoc w postaci sytemu dopłat w formie dotacji celowej na wymianę pieców i kotłów węglowych na bardziej ekologiczny system ogrzewania.

Wszyscy mamy bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. Pamiętajmy, że spalając w swoich piecach i kotłach paliwa złej jakości, a często również i odpady, przyczyniamy się do pogorszenia atmosfery w mieście. Troszcząc się wspólnie o powietrze zadbajmy o nasze zdrowie i lepszą jakość życia dla nas i naszych najbliższych.

logo ekolublin