W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Projekt "Nie truj Powietrza"

Czyste i świeże powietrze, brak zanieczyszczeń i dymu ma olbrzymi wpływ na zdrowie ludzkie i jakość życia w mieście oraz na stan środowiska. Brak wiedzy na temat jak możliwe jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń dotyczy szerszego grona społeczeństwa.

W roku ubiegłym Gmina Lublin realizowała projekt pt. „Nie truj powietrza – miej wpływ na to czym oddychasz”, mający na celu edukację mieszkańców Lublina na temat sposobów przeciwdziałania zjawisku niskiej emisji. Kampania dotarła do dużego grona odbiorców oraz cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja projektu kampanijnego zaplanowana jest na miesiąc październik. Realizowana będzie dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Głównym założeniem kampanii jest uświadomienie wśród mieszkańców skutków złych nawyków i działań dla środowiska naturalnego. Poprzez podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat szkodliwych substancji i poznaniu nisko-emisyjnych źródeł ciepła i energii pragniemy zmotywować mieszkańców Lublina do działań proekologicznych.

W tym roku projekt kampanijny „Nie truj powietrza” obejmować będzie:

  • emisję w październiku spotów na antenie radia Eska, Złote Przeboje, Radia Lublin
  • umieszczenie baneru reklamowego na stronach internetowych w/w stacji radiowych przez cały październik
  • emisję w TVP Lublin filmu „Nie truj powietrza – miej wpływ na to czym oddychasz” oraz spotów ,które wyjaśnią czym jest niska emisja, dlaczego jest szkodliwa i jak możemy się przed nią chronić. Pierwsza emisja w lokalnej TVP odbyła się 3 października kolejna odbędzie się 24 października o godz. 18:00.

Film promocyjny akcji:

 

Celem projektu było przybliżenie ludziom problemu niskiej emisji i podniesienie świadomości w tym zakresie. Ukazanie iż jednostka, poprzez swoje zachowania, np. brak dbałości o stan techniczny urządzeń grzewczych, spalanie odpadów i złej jakości paliw, ma wpływ na pogorszenie  jakości otaczającego nas powietrza.

Spot promocyjny akcji:

Książka z rysunkami dzieci wydana w ramach kampanii 

Również Ministerstwo Środowisko na ten rok zaplanowało realizację ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, której celem jest podniesienie świadomość społeczeństwa na temat wpływu nieodpowiedniej jakości powietrza na zdrowie ludzkie oraz stan środowiska.
Kampania ma być skierowana do ogółu społeczeństwa, w tym w szczególności do mieszkańców miejscowości, które przekraczają dopuszczalne standardy, a przede wszystkim do osób, które opalają gospodarstwo domowe węglem, drewnem lub innym paliwem kopalnym. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Ministerstwo Środowiska (link).

logo ekolublin