W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncepcja zagospodarowania doliny Bystrzycy

Koncepcja zagospodarowania doliny Bystrzycy

Prezentujemy Państwu koncepcję zagospodarowania i rewitalizacji doliny Bystrzycy opracowaną dla całego miejskiego odcinka rzeki. Dokument ten przewiduje cały szereg przedsięwzięć zmierzających w celu „otwarcia doliny ku miastu i zwrócenia miastu ku dolinie”

Główne założenia opracowanej koncepcji zagospodarowania doliny Bystrzycy mają na celu przede wszystkim:

 • udostępnienie mieszkańcom doliny w całym jej przebiegu, wraz zapewnieniem dostępu do nabrzeży,
 • stworzenia przyjaznych i atrakcyjnych miejsc do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Lublina,
 • połączenia terenów nadrzecznych z terenami zielonymi położonymi w głębi struktury miejskiej.

Koncepcja - mapa poglądowa

W ramach opracowanej koncepcji zaplanowano m. in. utworzenie nowych parków miejskich, szlaku młynów wodnych, plaż miejskich i osiedlowych, Lubelskiego Centrum Edukacji i Turystyki Przyrodniczej, powstanie sieci punków dla wędkarzy i kajakarzy, punktów widokowych oraz miejsc odpoczynku dla pieszych i rowerzystów, modernizacje kładek, chodników i ścieżek rowerowych zlokalizowanych wzdłuż doliny Bystrzycy oraz wiele innych przedsięwzięć.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią zamieszczonej poniżej "Koncepcji programu rewitalizacji i zagospodarowania doliny rzeki Bystrzycy w Lublinie" wraz z opracowaniami graficznymi w dużych rozdzielczościach.

Do pobrania

 • KONCEPCJA-CZĘŚĆ OPISOWA.pdf
  Koncepcja zagospodarowania doliny Bystrzycy - część opisowa 36.42 MB
 • KONCEPCJA-CAŁOŚĆ.jpg
  Koncepcja - mapa poglądowa - na mapie wrysowane są różnokolorowe oznaczenia sposobu zagospodarowania poszczególnych terenów w Dolinie rzeki Bystrzycy 24.50 MB
 • KONCEPCJA-ŚCIEŻKI ROWEROWE.jpg
  Koncepcja - mapa poglądowa - na mapie topograficznej wrysowane są różnokolorowe oznaczenia sposobu zagospodarowania poszczególnych terenów w Dolinie rzeki Bystrzycy 14.09 MB

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom