W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ewidencja zbiorników bezodpływowych

Ewidencja zbiorników bezodpływowych

Urząd Miasta Lublin rozpoczyna aktualizację ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb). Ewidencja jest prowadzona zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r., poz. 2010 t. j.). Mieszkańcy odprowadzający ścieki do takich zbiorników proszeni są o wypełnienie formularzy zamieszczonych poniżej oraz dostarczenie ich do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin do dnia 31 października 2020 r.:

  • w wersji elektronicznej na adres ewidencja.zbiorniki@lublin.eu, lub
  • pocztą na adres Wydział Ochrony Środowiska ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin, lub
  • osobiście do Biur Obsługi Mieszkańców – adresy dostępne tutaj.

Na terenie posesji, których właściciele nie dostarczą informacji w określonym powyżej terminie, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Straż Miejska Miasta Lublin będą przeprowadzali kontrole zbiorników bezodpływowych podczas której sprawdzane będą umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych zgodnie z art. 9u ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Prosimy wszystkich zainteresowanych mieszkańców o zapoznanie się z klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych, zamieszczoną poniżej.

W pliku „Informacja dla mieszkańców” znajdą Państwo podstawę prawną prowadzenia ewidencji, kontroli oraz informacje dotyczące obowiązków właścicieli zbiorników bezodpływowych jakie wynikają z przepisów prawa.

Do pobrania

ekoLublin logo

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Akcja Moje Miasto to też Twój dom