W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Meble miejskie

W centrum miasta pojawia się coraz więcej mebli miejskich. To efekt prac nad jednym z projektów z Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Takie elementy małej architektury pojawiły się przy ul. Zamojskiej, Grottgera, Chopina, skrzyżowaniu ul. Głębokiej i ul. Narutowicza, przy ul. Sądowej oraz ul. Narutowicza.

Dwa wnioski złożone w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego dotyczące ustawiania w śródmieściu wielofunkcyjnych donic i mebli miejskich zostały połączone we wspólny program, który ma być odpowiedzią na potrzebę powstawania nowych miejsc do chwilowego odpoczynku w ścisłym centrum miasta, jednocześnie oddając przestrzeń pieszym.

Posadzone zostały również krzewy, które ozdobią ustawione donice i dopełnią całości projektu.

Dzięki takim rozwiązaniom w Lublinie powstały niewielkie przestrzenie czyniące miasto bardziej przyjaznym, umożliwiające chwilę odpoczynku w towarzystwie zieleni, przypięcie roweru, itp. Projekty te zostały uznane za ważne i potrzebne ze względu na niekonwencjonalny sposób wykorzystania przestrzeni do wypoczynku oraz dekorację ulic. Z dostępnych na rynku mebli miejskich wybrano modele dopasowane do potrzeb i charakteru przestrzeni wytypowanych lokalizacji.

ul. Zamojska

Na ul. Zamojskiej, w sąsiedztwie przystanku autobusów miejskich ustawiono 2 ławki półokrągłe, 4 ławki kwadratowe oraz 6 donic półokrągłych. Nasadzenia w donicach wykonano jesienią.  

ul. Grottgera

Na ul. Grottgera, w sąsiedztwie centrum handlowego „Plaza” od strony ul. Obrońców Pokoju ustawiono 3 ławki jednostronne bez oparcia, 2 ławki dwustronne z oparciem, 8 donic, 4 kosze na śmieci oraz stojak rowerowy mieszczący 10 rowerów.  

ul. Chopina

Na ul. Chopina, przy skrzyżowaniu ul. Lipowej, Narutowicza i Piłsudskiego ustawiono 3 ławki i 1 kosz na śmieci.  

ul. Głęboka/Narutowicza

Na ul. Głębokiej, przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza ustawiono 2 ławki i 1 kosz na śmieci

ul. Sądowa

Na ul. Sądowej, wzdłuż jezdni ustawiono 2 ławki bez oparcia i 6 donic, w których posadzono rośliny.

ul. Narutowicza

Na ul. Narutowicza przy wydziale pedagogiki UMCS ustawiono 1 przysiadkę oraz 13,5 mb osłony trawnikowej skonstruowanej z metalowych słupków, uniemożliwiającej parkowanie aut w misie otaczającej pień drzewa.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom