W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Ukwiecenie miasta

Zieleń w mieście pełni wiele funkcji. Wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, poprawia wartości estetyczne, a także podnosi atrakcyjność miasta. Pełni one również funkcje rekreacyjne, zdrowotne, biologiczne, techniczne oraz społeczne.

W ramach ukwiecenia miasta rośliny pojawiają się coraz częściej w pasach drogowych w postaci kolorowych donic np. ul. Muzyczna , al. Tysiąclecia, płotków ze skrzynkami tj. ul. Lubartowska, ul. Jana Pawła II , a także w postaci różnorodnych wzorów na terenie rond . Rośliny jednoroczne bardzo często łączone są z trawami i bylinami, takie nasadzenia możemy spotkać min. na rondzie im. Romana Dmowskiego (smagliczka, starzec, ostnica oraz kostrzewa), na rondzie im. Mariana Mokrskiego oraz Nauczycieli Tajnego Nauczania wykorzystane zostały natomiast wyłącznie rośliny sezonowe (jednoroczne) tj. begonia ozdobna zarówno z liści jak i z kwiatów , starzec oraz irezyna.

Do obsadzania donic oraz skrzynek zastosowano rośliny nie tylko dekoracyjne z kwiatów czy też liści tj. pelargonia, paciorecznik, wilec, komarzyca, ale również odznaczające się odpornością na ciężkie warunki miejskie.

Na rondach min. Kowcza, Sportowców, Gorala, Kuklińskiego możemy zaobserwować wzory trwałych nasadzeń roślinnych ozdobnych zarówno z kwiatów jak i z liści oraz krzewów iglastych atrakcyjnych cały sezon np. róże , kosodrzewina, pięciornik , berberys.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom