W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zieleń w pasach drogowych

W ramach zeszłorocznej a zarazem I edycji Zielonego Budżetu zostały zrealizowane nasadzenia roślinne na terenie miasta. Miasto zostało upiększone poprzez wykonanie nasadzeń z drzew i krzewów ozdobnych, nie zabrakło również bylin, cebul oraz traw. Nasadzenia zostały wykonane w głównej mierze na terenach pasów drogowych.

Rośliny zostały posadzone min.:

1. wzdłuż Alei Solidarności – gdzie możemy podziwiać mieszankę tawuł, derenia, berberysy oraz trawy, zostały posadzone również drzewa np. klony, śliwy oraz grusze. Dobór gatunków do wykonania nasadzeń został tak dobrany, aby cieszyły one swoim wyglądem nie tylko w okresie wiosenno - letnim ale również późną jesienią.

2. Kontynuacja nasadzeń – wjazd do miasta od Alei Witosa

Jest to kontynuacja nasadzeń wykonanych w 2016 r., na rabatach możemy zaobserwować różnorodność kolorów poprzez bordowy odcień berberysów, zielone oraz żółte liście tawuł.

3. Ogrodowa ul. Ogrodowa

Całkowicie nawa forma nasadzeń do tej pora nie obecna na terenach miejskich została wykonana na ternie ul. Ogrodowej. Wzdłuż ul. Ogrodowej, zostały wykonane rabaty stanowiące swoisty mix roślin od krzewów liściastych po byliny, trawy oraz cebule (czosnki i tulipany). Rabaty mają charakter ogrodu przydomowego.

4. Pozostałe nasadzenia- nie mniej ważne dopełniające wcześniejsze zagospodarowanie terenu poprzez doposażenie w ławki oraz nowe donice. Nasadzenia wykonano na skrzyżowaniu ul. Głębokiej i ul. Narutowicza, przy ul. Chopina. Obsadzone zostały również donice na ul. Sądowej, Zamojskiej oraz ul. Grottgera w celu zwiększenia przyjaznego odbioru otoczenia przez mieszkańców.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom