W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Działania prozdrowotne w latach 2010 - 2013

Działania prozdrowotne w latach 2010 - 2013

W latach 2012-2013 przeprowadzono następujące akcje prozdrowotne:

  1. W 2012 r. Miasto Lublin przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Kwiat Kobiecości" zorganizowany został punkt informacyjno-konsultacyjny w Galerii Olimp na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Mieszkanki Lublina mogły również zapisywać się w tym punkcie na bezpłatne badania cytologiczne. W Ratuszu odbył się wykład otwarty dla mieszkańców Lublina na temat "Jak uchronić się przed rakiem szyjki macicy". Przy współpracy z Polskim Towarzystwem Ginekologicznym zorganizowano spotkania edukacyjne dla uczennic kilku liceów ogólnokształcących w Lublinie na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Spotkania prowadzili lekarze specjaliści.
  2. W latach 2011-2013 Miasto Lublin było członkiem koalicji "Tobacco Free Cities - odświeżamy nasze miasta". Była to kampania edukacyjna w zakresie zwiększania skuteczności oddziaływania przepisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Działania te miały na celu ograniczanie palenia tytoniu w miejscach publicznych, a przez to zmniejszanie się zjawiska biernego palenia.
  3. W miesiącu kwietniu 2012 r. na Placu Litewskim, zorganizowany został "Festyn Zdrowia" połączony z V Otwartymi Mistrzostwami Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym.
  4. Miasto Lublin w latach 2011 - 2012 brało udział w konkursie "Zdrowa Gmina", który miał na celu zwiększenie zgłaszalności mieszkańców Lublina na badania mammograficzne, cytologiczne oraz kolonoskopowe.
  5. W ramach organizacji "Lubelskich Dni Seniora" w miesiącach wrzesień-październik 2012 r. przeprowadzono akcję prozdrowotną, podczas której seniorzy mogli skorzystać z dodatkowych świadczeń prozdrowotnych (podstawowe badania laboratoryjne, porady specjalistów, wykłady, prelekcje o tematyce zdrowotnej).
  6. W październiku 2012 r. odbył się "Marsz Różowej Wstążki", mający na celu promocję profilaktyki raka szyjki macicy wśród mieszkanek Lublina i zachęcanie kobiet do wykonywania regularnych badań mammograficznych. Marsz zorganizowany został przy współpracy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek.
  7. W dniu 8 marca 2013 r. z okazji Dnia Kobiet. w Galerii Olimp zorganizowana została akcja prozdrowotna - "Miasteczko Zdrowia i Urody". Mieszkanki Lublina mogły skorzystać z porad specjalistów (dermatologa, dietetyka, psychologa i innych) oraz konsultacji z zakresu fryzjerstwa, kosmetologii, wizażu oraz odnowy biologicznej.