W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Aktualności

Wizyta u najstarszej mieszkanki Lublina - Pani Jadwigi Szubartowicz Foto

Wizyta u najstarszej mieszkanki Lublina - Pani Jadwigi Szubartowicz

21.03.201605:47
Najstarszą mieszkankę Lublina – Panią Jadwigę Szubartowicz odwiedzili w dniu dzisiejszym Pani Monika Lipińska – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski oraz Pani Ewa Dados -Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin do spraw Seniorów by złożyć 110-latce najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
czytaj więcej Wizyta u najstarszej mieszkanki Lublina - Pani Jadwigi Szubartowicz
Program 500+ Wykaz punktów składania wniosków Foto

Program 500+ Wykaz punktów składania wniosków

15.03.201608:14
Łącznie w 37 punktach na terenie miasta mieszkańcy będą mogli składać wnioski o świadczenia wychowawcze w ramach Rodzina 500+. Będą to filie MOPR, BOM-y i 25 placówek oświatowych. 20 stażystów zostanie skierowanych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, by wesprzeć pracowników w realizacji programu.
czytaj więcej Program 500+ Wykaz punktów składania wniosków
Światowy Dzień Zespołu Downa - wystawa „Poznajmy się...” Foto

Światowy Dzień Zespołu Downa - wystawa „Poznajmy się...”

10.03.201615:15
Z okazji lubelskich obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, przypadającego na dzień 21 marca, Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” zaprasza na wystawę fotograficzną „Poznajmy się...” w dniach 14-28 marca na Placu Litewskim. Wystawa poświęcona jest małym dzieciom z zespołem Downa urodzonym w ostatnich latach na Lubelszczyźnie. Główne uroczystości odbędą się w piątek (18 marca).
czytaj więcej Światowy Dzień Zespołu Downa - wystawa „Poznajmy się...”
Konferencja "Rodzina w sytuacji straty bliskiej osoby” Foto

Konferencja "Rodzina w sytuacji straty bliskiej osoby”

09.03.201612:07
"Rodzina w sytuacji straty bliskiej osoby” to tytuł ogólnopolskiej konferencji, która 15 marca odbędzie się w Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (Dr. Męczenników Majdanka 70). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Lublina.
czytaj więcej Konferencja "Rodzina w sytuacji straty bliskiej osoby”
Miasteczko Zdrowia i Urody 2016 - relacja Foto

Miasteczko Zdrowia i Urody 2016 - relacja

07.03.201609:43
Z okazji Dnia Kobiet Urząd Miasta oraz Galeria Olimp po raz kolejny zaprosili mieszkańców Lublina do uczestnictwa w akcji prozdrowotnej "Miasteczko Zdrowia i Urody”, które odbyło się 6 marca. Prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.
czytaj więcej Miasteczko Zdrowia i Urody 2016 - relacja
„Miasteczko Zdrowia i Urody” na Dzień Kobiet Foto

„Miasteczko Zdrowia i Urody” na Dzień Kobiet

02.03.201613:06
W Dzień Kobiet warto zatroszczyć się o swoje zdrowie w ramach akcji „Miasteczko Zdrowia i Urody”, na którą zapraszamy w niedzielę (6 marca) do Galerii Olimp, w godzinach 12.00-18.00. Spotkanie organizowane jest przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych wspólnie z Galerią Olimp.
czytaj więcej „Miasteczko Zdrowia i Urody” na Dzień Kobiet
Konferencja „Zdrowie Kobiety” Foto

Konferencja „Zdrowie Kobiety”

23.02.201613:11
Konferencja dotycząca zdrowia kobiety odbędzie się 8 marca (wtorek) w Trybunale Koronnym. Będzie ona skierowana min. do pedagogów lubelskich szkół ponadgimnazjalnych oraz pielęgniarek środowiska nauczania i wychowania, a celem jest zachęcenie jak największej liczby mieszkanek Lublina do systematycznych badań profilaktycznych.
czytaj więcej Konferencja „Zdrowie Kobiety”
Miasto Lublin najlepsze w Rankingu Zdrowia Polski według Dziennika Gazety Prawnej Foto

Miasto Lublin najlepsze w Rankingu Zdrowia Polski według Dziennika Gazety Prawnej

18.02.201617:00
Lublin zajął pierwsze miejsce wśród miast na prawach powiatu w Rankingu Zdrowia Polski organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. To szczególne wyróżnienie za potencjał medyczny, który jest dostępny na terenie Lublina dla jego mieszkańców. Nagrodę odebrała Pani Monika Lipińska – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych- Health Challenges Congress (HCC).
czytaj więcej Miasto Lublin najlepsze w Rankingu Zdrowia Polski według Dziennika Gazety Prawnej
Rozstrzygnięcie konkursów Super Opiekun i Super Żłobek 2015 Foto

Rozstrzygnięcie konkursów Super Opiekun i Super Żłobek 2015

12.02.201609:24
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach Super Opiekun 2015- Małe dziecko- nasza inspiracja oraz Super Żłobek 2015- Żłobek przyjazny dziecku i rodzinie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (15 lutego) o godzinie 14:00 w Trybunale Koronnym. Zapraszamy!
czytaj więcej Rozstrzygnięcie konkursów Super Opiekun i Super Żłobek 2015
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia Foto

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

29.01.201614:59
Uroczyste obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia odbyły się 27 stycznia 2016 r. w Trybunale Koronnym w Lublinie
czytaj więcej Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia