W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich

Akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich
25.11.202108:35

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada będą mogły skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień. Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze i seniorzy.

Podstawowym zadaniem szczepionki jest wzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz jej powikłaniom.

Chętni, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Mapa ponad 3000 punktów (w tym około 100 punktów w Lublinie), w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

Na szczepienie powinny zgłaszać się osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy różnymi szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Akcja będzie trwać do wyczerpania rezerwy szczepionek lub do 31 marca 2022 r.

Więcej informacji o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia.