W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akcja szczepień przeciwko Covid-19 osób z problemem bezdomności

Akcja szczepień przeciwko Covid-19 osób z problemem bezdomności
12.11.202113:17

W poniedziałek (15 listopada) w Lublinie odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciwko Covid-19, skierowana do osób będących w kryzysie bezdomności.  Na osoby chętne będzie czekał szczepieniobus zlokalizowany przy al. Unii Lubelskiej 15, obok jadłodajni Caritas. Akcję zaplanowano od godz. 9.00 do 14.00.

– Już po raz kolejny w Lublinie organizujemy szczepienie osób borykających się z problemem bezdomności. W sytuacji wzmożonej liczby zachorowań na Covid-19, nie możemy zapominać o grupach osób najbardziej potrzebujących i najbardziej narażonych na zachorowania. Dlatego we współpracy z Wojewodą Lubelskim oraz Caritas, uruchamiamy akcję szczepień dla osób w kryzysie bezdomności. Akcja w szczególności skierowana jest do tej grupy osób, ale każdy chętny będzie mógł skorzystać tego dnia z możliwości zaszczepienia się – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Szczepieni otrzymają jednodawkowe preparaty firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie należy zgłosić się z dokumentem tożsamości. Podmiotom prowadzącym noclegownie, ogrzewalnie i jadłodajnie, informacje o możliwości szczepień dla osób korzystających z pomocy tych placówek przekazują Strażnicy Miejscy.

Podczas podobnej akcji szczepień przeprowadzonej w lipcu, szczepionkę przeciw Covid-19 przyjęło 59 osób. Z danych wynika, że na terenie Miasta Lublin przebywa około 400 osób bezdomnych.