W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Badamy nie tylko mamy” - ogólnopolska akcja w Lublinie

„Badamy nie tylko mamy” - ogólnopolska akcja w Lublinie
25.05.202311:57

W najbliższy piątek (26 maja) z okazji Dnia Matki w całej Polsce odbędzie się akcja edukacyjna „Badamy nie tylko mamy”, której inicjatorem jest Federacja Stowarzyszeń Amazonki.

Jest wiele sposobów na świętowanie Dnia Matki i podziękowania naszym mamom za miłość i wsparcie. Jednak najlepszym prezentem, jaki możemy dać bliskiej nam osobie jest troska o jej zdrowie. Z okazji Dnia Matki, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, podejmuje działania, by przypomnieć wszystkim Polkom o możliwości zapisywania się na badania profilaktyczne oraz regularnym przeprowadzaniu samobadania piersi. W ramach akcji planowane są również działania edukacyjne zwiększające wiedzę na temat raka piersi.

Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek wspólnie z Miastem Lublin zainauguruje akcję „Badamy nie tylko mamy” również w Lublinie.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek (26 maja), o godz. 12.00 przed Ratuszem na Placu Króla Władysława Łokietka 1. Podczas spotkania Lubelskie Amazonki będą edukować mieszkanki Lublina na temat profilaktyki raka piersi, zachęcać do rozmów na temat potrzeby badań i zadawania pytań nurtujących kobiety w obszarze chorób onkologicznych.

Oprócz stacjonarnej akcji w różnych częściach kraju, zaplanowano także działania online, aby informacja o niej dotarła do jak największej liczby kobiet. Przewidziano akcję w mediach społecznościowych, polegającą na zapisaniu się na badanie profilaktyczne oraz dodaniu na swój profil zdjęcia z ustami pomalowanymi na różowo, uwzględnieniu w opisie posta hasztagów: #badamynietylkomamy, #rozoweusta i zaproszeniu do dołączenia do akcji bliską kobietę.