W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Badania w ramach Programu Jedz z głową

Badania w ramach Programu Jedz z głową
05.08.202011:24

Informujemy, że zwiększona została liczba szkół, w których prowadzone są bezpłatne badania przesiewowe uczniów klas I i II szkół podstawowych, uczestniczących w programie promującym zdrowe odżywianie "Jedz z głową". Badania przeprowadzane są przez pracowników medycznych Fundacji Medicover. Aktualnie z badań można skorzystać w :

  • Szkole Podstawowej nr 19 im.  Józefa Czechowicza w Lublinie, ul. Szkolna 6,
  • Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, ul. Nałkowskich 110,
  • Szkole Podstawowej nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Lublinie, ul. Roztocze 14,
  • Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, ul. Bursztynowa 22,
  • Szkole Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, ul. Zygmunta Krasińskiego 7.

Badanie trwa około 10 minut i składa się z pomiaru ciśnienia, obwodów ciała, wzrostu i wagi, określenia BMI, sprawdzany jest również skład ciała na specjalnej wadze do bioimpedancji. Dzięki temu rodzice mogą się dowiedzieć, jaki procent ciała dziecka stanowi woda, a jaki tkanka mięśniowa, kostna czy tłuszczowa.

Jak zgłosić się na badanie ?

Rodzice, którzy już podpisali zgody na badanie i udział w programie "Jedz z głową" otrzymają za pośrednictwem Fundacji Medicover propozycję ustalenia indywidualnego terminu telefonicznie.

Każdy rodzic, który nie podpisał do tej pory zgody na badanie swojego dziecka, ale chciałby, aby z niego skorzystało może umówić wizytę telefonicznie pod numerem 519 532 591 lub mailowo: agnieszka.skowronska@medicover.pl.

Podczas umawiania wizyt opiekunowie programu z Fundacji Medicover opowiedzą rodzicom jak przygotować się do badania i jakie środki bezpieczeństwa zostały zastosowane, żeby móc bezpiecznie przyjąć dziecko i rodzica na badania.

Lista wszystkich szkół uczestniczących w programie "Jedz z głową" znajduje się w poniższym załączniku.

Pliki do pobrania