W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bezpłatne badania profilaktyczne w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego w Lublinie

Bezpłatne badania profilaktyczne w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego w Lublinie
01.03.202309:25

Urząd Miasta Lublin wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia zachęca mieszkańców Lublina do profilaktycznych badań w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego.

Do udziału w programie uprawnione są osoby w wieku 50-65 lat lub w wieku 40-49 lat, jeśli mają bądź mieli krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano nowotwór jelita grubego. Do badań profilaktycznej kolonoskopii kwalifikują się osoby bez objawów klinicznych sugerujących nowotwór jelita grubego, które nie miały wykonanej kolonoskopii w przeciągu ostatnich 10 lat. Badanie wykonuje się w trybie ambulatoryjnym. Do udziału w nim nie jest wymagane skierowanie. Wystarczy zgłosić się do jednej z wybranych pracowni endoskopii realizującej program.

Wykaz placówek, które realizują program badań przesiewowych raka jelita grubego na terenie Lublina znajduje się w załączniku do niniejszej informacji.

Pliki do pobrania