W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Debata na temat: "Organizacje pozarządowe w profilaktyce uzależnień"

Debata na temat: "Organizacje pozarządowe w profilaktyce uzależnień"
12.04.201607:10

Gmina Lublin w porozumieniu z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Fundacją Praesterno zorganizowała w Trybunale Koronnym przy ul. Rynek 1 w Lublinie w dniu 6 kwietnia 2016 r. debatę w ramach programu "PROFNET. Wsparcie organizacji pozarządowych realizujących profilaktykę uzależnień".

Celem debaty była identyfikacja specyficznych dla Miasta Lublin problemów z zakresu profilaktyki uzależnień oraz współpracy między instytucjami samorządowymi a organizacjami pozarządowymi prowadzącymi działania w tym obszarze. W trakcie debaty przedstawiona została również skala problemu używania substancji psychoaktywnych w Lublinie na tle sytuacji w kraju w aspekcie realizacji zadań wynikających z Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych instytucji mieli możliwość podzielenia się doświadczeniami we współpracy i wspólnego zastanowienia się nad sposobami jej ulepszenia.

W debacie wzięło udział 50 osób.