W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dzień Pracownika Socjalnego
21.11.201709:17

W dniu 21 listopada 2017 r. na Zamku Lubelskim, odbyły się miejskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego, organizowane przez Prezydenta Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Święto pracowników socjalnych (przypadające na dzień 21 listopada) jest wyrazem uznania dla pracowników socjalnych oraz wszystkich osób związanych z szeroko rozumianą pomocą społeczną (w Lublinie w obszarze tym jest zatrudnionych blisko 1400 osób). Stanowi okazję do poznania ich pracy jak również zwrócenia uwagi na szeroki zakres zadań jakie wykonują na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Szczególnie w tym roku dzień ten skłania do refleksji nad działalnością jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i wspierania rodziny, a także organizacji pozarządowych działających w obszarze szeroko rozumianej pomocy społecznej. Obchodzimy bowiem jubileusz 700 - lecia lokacji Miasta Lublin. Jest to zatem moment na podkreślenie jak bardzo zmienił się obraz polityki społecznej w naszym mieście. Jest to również szczególna chwila do złożenia podziękowań zarówno dla jednostek organizacyjnych jak i organizacji pozarządowych za kształtowanie obecnego systemu oparcia społecznego funkcjonującego w Lublinie.