W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Ferie z „Jedz z Głową”
20.01.202308:28

Od 16 do 20 stycznia trwają warsztaty w ramach programu Jedz z Głową realizowanego przez Fundację Medicover na zlecenie Miasta Lublin.

Każdego dnia równocześnie odbywają się zajęcia dla intendentów i pracowników kuchni szkolnych oraz warsztaty dla dzieci wraz z rodzicami z klas 1-3 szkół podstawowych.

Uczniowie i uczennice ze szkół, które biorą udział w programie uczestniczą w zajęciach z psychologiem oraz dietetykiem. Warsztaty z psychologiem składają się z trzech części (jeden moduł, to trzy połączone ze sobą warsztaty). Pierwsza pozwoli na lepsze poznanie, integrację, nauczenie współpracy, druga część to wprowadzenie w świat emocji, a trzecia to czas na uczenie samoświadomości, wyciszenia i obserwacji, tego co się dzieje w nas.

Warsztaty dietetyczne prowadzone przez Instytut Eligo to przede wszystkim świetna zabawa z poznawaniem tego jak komponować zdrowe posiłki, ale też praktyczna nauka jak przygotować jedną ze zdrowych opcji na śniadanie, czyli muesli.

Podczas zajęć z intendentami i pracownikami kuchni również prowadzonymi przez Instytut Eligo poruszane są kwestie m.in. prawidłowego komponowania jadłospisów dekadowych.