W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finał konkursu plastycznego "Woda źródło życia"

01.07.202010:36

W dniach 8-26 czerwca odbył się konkurs plastyczny w obszarze zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, którego tematem przewodnim była „Woda – źródło życia”. Konkurs był częścią nowatorskiego programu „Jedz z głową” realizowanego przez Fundację Medicover na zlecenie Miasta Lublin. Uczniowie klas I-III z lubelskich szkół już przy okazji poprzedniego konkursu wykazali się niezwykłą wyobraźnią. Tym razem również zapewnili solidną dawkę artystycznych doznań. Konkursowe jury stanęło przed trudnym zadaniem. Wszyscy młodzi artyści wykazali się pomysłowością, oryginalnym podejściem do tematu i wyjątkową zręcznością, a nadesłane prace zachwycają. Ostatecznie udało się wyłonić 3 laureatów.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim osobom nagrodzonym. Temat konkursu wcale nie był łatwy, a jak widać po zaprezentowanych pracach wzbudził zainteresowanie i wielką pomysłowość naszych młodych mieszkańców. To cieszy, że zarówno rodzice jaki i dzieci oraz nauczyciele zwracają coraz większą uwagę na zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Jednocześnie bardzo zachęcam rodziców do udziału ich dzieci w kolejnych etapach programu Jedz z Głową – to słowa Pani Moniki Lipińskiej zastępcy Prezydenta Miasta Lublin do Spraw Społecznych.

Zdobywca pierwszej nagrody to Paweł Grela z klasy 3 c, z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie, SP 14, praca wykonana w formacie trójwymiarowym z wykorzystaniem odpadów (rolek papieru, folii bąbelkowej, siatki po zakupach, patyczków itp.).

Drugie miejsce przyznano Barbarze Świć, z klasy II D, SP nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, Tytuł pracy: “Dzięki wodzie rozkwita świat”.

Trzecią nagrodę zdobył Antoni Pachowski, z klasy 1b, S P nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie.

Wyróżnienia:

Aleksander Siewak, klasa 1a, Szkoła Podstawowa nr 48

Julian Siewak, klasa 3b, Szkoła Podstawowa nr 48

Aleksandra Bąk, klasa 1c, Szkoła Podstawowa nr 23

Anastazja Łada,  klasa 1a, Szkoła Podstawowa nr 23

Emilia Kowalik, klasa 1c, Szkoła Podstawowa nr 14

Gabrysia Paluszek, klasa 3 a, Szkoła Podstawowa nr 42

Iga Nowak, klasa 3 b, Szkoła Podstawowa nr 5

Hubert Łowicki, klasa 1 c, Szkoła Podstawowa nr 57

Pola Wałach, klasa: 3 a, Szkoła Podstawowa nr 42 e

Olivier Ciszewski, klasa 1b, Szkoła Podstawowa nr 23

Wszystkim 41 uczestnikom konkursu gratulujemy i prześlemy nagrodę niespodziankę!

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac poniżej oraz na stronie po-zdro😊

Pliki do pobrania