W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Informujemy, że Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia udostępniło usługę – Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

04.07.201912:48

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) jest darmową internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób w jednym miejscu można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych.Aplikacja jest aktualnie w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania, jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Logując się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej.
Funkcje programu rozwijają się z miesiąca na miesiąc, coraz więcej będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje do lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Dostęp do IKP można uzyskać za pomocą dwóch prostych kroków:

  1. Założenia Profilu Zaufanego – jeżeli jeszcze nie jest założony;
  2. Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego.

Zwracamy uwagę, że logowanie do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

Zachęcamy do skorzystania z nowej możliwości.

Aplikacja baner

 

Odnośnik do portalu znajduje się na początku informacji oraz klikając powyższy baner.