W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kończy działalność Punkt Szczepień Powszechnych na Hali Icemanii

Kończy działalność Punkt Szczepień Powszechnych na Hali Icemanii
30.07.202114:31

Z dniem 31 lipca kończy działalność Punkt Szczepień Powszechnych na Hali Icemanii. Dziś (30 lipca) Miasto Lublin otrzymało pismo Wojewody Lubelskiego wyrażające zgodę na zamknięcie punktu z uwagi na znikome zainteresowanie szczepieniami.

– Uruchamiając Punkt Szczepień Powszechnych wraz z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie stworzyliśmy możliwość zaszczepienia się dla 720 osób dziennie i ponad 5 tys. osób tygodniowo. Ograniczona liczba szczepionek w początkowym okresie funkcjonowania Punktu oraz aktualnie niewielka liczba osób chętnych do szczepienia powoduje, że dalsze jego funkcjonowanie jest nieefektywne i niecelowe – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Punkt Szczepień Powszechnych na Hali Icemanii przy al. Zygmuntowskich 4 funkcjonował od 5 maja. Na jego utworzenie z budżetu Miasta Lublin przekazano ok. 85 tys. zł. Koszt miesięcznego utrzymania to około 50 tys. zł. Od maja do lipca wykonano tu 14 757 szczepień - w maju 5304, w czerwcu 6556, w lipcu 2897. W ostatnich tygodniach ilość wykonywanych szczepień spadła do zaledwie kilku osób dziennie.

Na bazie dotychczasowej współpracy z Miastem, 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Lublinie zadeklarował gotowość przyjmowania wszystkich osób chętnych do szczepienia w prowadzonym przez siebie punkcie szczepień populacyjnych.
Ponadto, do dyspozycji mieszkańców pozostaje 68 punktów szczepień populacyjnych, które zapewniają możliwość szczepienia wszystkich zainteresowanych z naszego miasta oraz regionu. Ich wykaz znaleźć można w stronie gov.pl.