W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Wszechstronne wspieranie dziecka z trudnościami rozwojowymi w żłobku – Żłobek bez barier”

Konferencja „Wszechstronne wspieranie dziecka z trudnościami rozwojowymi w żłobku – Żłobek bez barier”
03.10.201808:56

Ogólnopolska Konferencja „Wszechstronne wspieranie dziecka z trudnościami rozwojowymi w żłobku – Żłobek bez barier” odbędzie się w dniach 4-5 października 2018r. w Lublinie. Zapraszamy do udziału!

Pierwszy dzień konferencji będzie częścią merytoryczną, zostaną wygłoszone wykłady tematyczne. Natomiast drugiego dnia odbędą się zajęcia warsztatowe połączone z prezentacją sal w Żłobku Nr 9 przy ul. Zelwerowicza.

Celem spotkania jest poznanie metod kompleksowej pracy z małym dzieckiem w żłobku, poprzez tworzenie warunków do efektywnego wspierania rozwoju dziecka, podkreślenie jak ważna jest współpraca specjalistów różnych dziedzin: medycznej, pedagogicznej, psychologicznej, opiekuńczej.

Brak wczesnego oddziaływania zarówno psychopedagogicznego jak i odpowiedniej profilaktyki lekarskiej może utrudniać, a nawet uniemożliwiać prawidłowy rozwój małego dziecka. Zbyt późne podjęcie interwencji i działań naprawczych często prowadzi do powstania i utrwalenia nieprawidłowości, które w późniejszym okresie rzutują na funkcjonowanie dziecka w zakresie poznawczym, emocjonalnym, fizycznym i społecznym. Mamy ogromną nadzieję, że lubelska konferencja będzie okazją do wymiany wiedzy, umiejętności i doświadczeń dotyczących opieki nad najmłodszymi, a jej uczestnicy wyniosą z miasta Lublina wiele pomysłów i dobrych zasad, które będą wdrażać w żłobkach w całej Polsce.