W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs na realizatorów „Programu profilaktyki próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół"

Konkurs na realizatorów „Programu profilaktyki próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół"
03.02.202108:17

Wydział Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin informuje, że w dniu 26 stycznia 2021 r. ogłosił konkurs ofert na wybór realizatorów „Programu profilaktyki próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół” w latach 2021-2023.

Formularz ofertowy oraz wzór oświadczeń i „Szczegółowe warunki konkursu” można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.bip.lublin.eu (zakładka: Ogłoszenia/Konkursy) oraz w Wydziale Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin, ul. Spokojna 2, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, w pokoju nr 296.

Dokumenty konkursowe można składać w terminie do dnia 15 lutego 2021 r.

Głównym celem Programu jest poprawa stanu uzębienia poprzez zmniejszenie występowania próchnicy zębów u dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Lublinie. Istotnym elementem działań profilaktycznych jest zapewnienie możliwości jak największej liczbie uczniów kompleksowej opieki stomatologicznej oraz nauka dbania o własne zdrowie.

Adresatami programu są uczniowie lubelskich szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ośrodków szkolno – wychowawczych oraz ich rodzice/opiekunowie i nauczyciele. Świadczenia realizowane będą przez podmioty wykonujące działalność leczniczą w szkolnych gabinetach stomatologicznych lub w gabinetach stomatologicznych usytuowanych w bliskiej odległości od szkoły.

W ramach środków z budżetu Miasta Lublin w latach 2021-2023 program profilaktyczny obejmować będzie profilaktykę stomatologiczną (lakowanie i lakierowanie zębów), leczenie zębów materiałami światłoutwardzalnymi oraz działania edukacyjne.

Na realizację programu w latach 2021-2023 przeznaczono środki w kwocie 1 919 688,00 zł.

Pliki do pobrania