W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Listopadowa akcja Movember przypomina o profilkatyce męskich nowotworów

Listopadowa akcja Movember przypomina o profilkatyce męskich nowotworów
07.11.202211:41

Listopad to miesiąc poświęcony sprawom profilaktyki i leczenia nowotworów męskich. Przypomina o tym między innymi kampania Movember. Jej nazwa to połączenie dwóch angielskich słów – wyrazów moustache – wąsy oraz November – listopad. Zapuszczenie wąsów w listopadzie to wyraz solidarności, ale także sposób na zainicjowanie otwartych rozmów o męskim zdrowiu.

„Profilaktyka zdrowego mężczyzny” to materiał Narodowego Funduszu Zdrowia, przygotowany w związku z rozpoczynającą się listopadową akcją Movember. Znaleźć w nim można informacje o tym co kryje się pod pojęciem nowotwory męskie, jakie czynniki ryzyka można łatwo wyeliminować, a także o badaniach, które powinni wykonać mężczyźni.

Rozmowa, w której specjalista onkologii klinicznej odpowiada na ważne pytania i wskazuje, w jaki sposób przekonać mężczyzn do badań, opublikowana jest na kanale YouTube Akademia NFZ.