W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie Dni Autyzmu – 11 kwietnia

Lubelskie Dni Autyzmu – 11 kwietnia
06.04.201814:21

Lubelskie Dni Autyzmu odbędą się w najbliższą środę (11 kwietnia) w godz. 11:00 – 13:00, na Placu Teatralnym. Będzie to otwarte spotkanie dla mieszkańców Lublina poświęcone obchodom Światowego dnia autyzmu.

Wydarzenie to będzie miało charakter akcji informacyjno-edukacyjnej, której celem jest przybliżenie mieszkańcom Lublina problematyki autyzmu oraz kształtowanie postaw zrozumienia i tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu. W spotkaniu będą brać udział min.: Szkoła Podstawowa nr 26 w Lublinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Lublinie, studenci UMCS i KUL, Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ośrodek Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością „Benjamin” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Krajowe Towarzystwo Autyzmu, Fundacja Alpfa i inne organizacje biorące udział we wsparciu osób z autyzmem.

W ramach obchodów, w miesiącu kwietniu odbywać się będą różne wydarzenia, organizowane przez jednostki organizacyjne Miasta Lublin, organizacje pozarządowe i podmioty lecznicze działające na rzecz osób ze spektrum autyzmu.

Zapraszamy mieszkańców miasta do udziału w obchodach.

Szczegółowy program obchodów znajduje się w załączniku.

Pliki do pobrania